Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Pasowanie na czytelnika

PDFDrukuj

Dnia 31.10.2017r. w Gminnym Centrum Kultury w Mediatece Światowid odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej. Na tę okoliczność został przygotowany spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży szkolnej. W przedstawieniu wzięli udział następujący uczniowie : Julia Pospiech, Aleksandra Pospiech, Dominika Karacz, Karolina Karacz, Jakub Radom, Hanna Radom, Julia Zewar, Patrycja Zewar. Każde dziecko zostało pasowane na czytelnika przez Panią Kierownik Biblioteki Małgorzatę Kwiecień, oraz otrzymało pamiątkowy dyplom i książkę. Bardzo dziękujemy wychowawcom klas Pani Elżbiecie Pietek, Marii Małycha, oraz Pani Elżbiecie Janik za przybycie wraz  z dziećmi  do Mediateki, a naszym aktorom za poświęcony czas w przygotowaniu się do spektaklu, oraz występ. Następne pasowanie już za rok.

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszka Lingas-Łoniewską

PDFDrukuj

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszka Lingas-Łoniewską.

 

XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki

PDFDrukuj

W Bibliotece Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej w dniu 29 września 2017 r.  odbyło się podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Paukszty. W uroczystości wziął udział starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś,  syn pisarza Dominik Paukszta, radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, literaci, czytelnicy, prezes i członkowie KUTW, laureaci konkursu oraz młodzież. Zaproszeni goście wysłuchali referatu Pana Eugeniusza Kurzawy Prezesa Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze wspominającego zmarłego 29 marca 2017 r. członka jury konkursu Janusza Koniusza. Wręczenia nagród laureatom dokonał burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś. Uroczystość  zakończyła się koncertem w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Usta milczą  dusza śpiewa".

   

Konkurs pod hasłem "Przerwa na wspólne czytanie"

PDFDrukuj

Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej została zgłoszona do konkursu pod hasłem "Przerwa na wspólne czytanie" bardzo prosimy w związku z tym o oddawanie głosów na naszą Bibliotekę.

 

     

Uroczyste podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

PDFDrukuj

Uroczyste podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

 

Protokół z posiedzenia Jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe ojczyzny- pogranicze kultur i regionów"

PDFDrukuj

Protokół z posiedzenia Jury XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Eugeniusza Paukszty "Małe ojczyzny- pogranicze kultur i regionów"

 

Narodowe Czytanie

PDFDrukuj

Dnia 02.09.2017 r. Gminne Centrum Kultury w Kargowej Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty wzięło udział już po raz kolejny w akcji Narodowe Czytanie.  Tym razem czytaliśmy Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Bardzo dziękujemy osobom, które wcieliły się w role postaci dramatu Wyspiańskiego i przeczytały fragmenty, a byli to: Pan Dyrektor Szkoły Zbigniew Michalski, pracownik Urzędu Pani Alicja Bocheńska, Państwo Zofia i Tadeusz Mąkosa, Pani Prezes Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Brygida Wróblewska, Pani Jolanta Jaworska, Pani Hanna Gryca- Nowak, oraz Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dominika Karacz i Patrycja Zewar. Podczas sobotniego spotkania można było zdobyć pamiątkową pieczęć do własnej książki, oraz obejrzeć wystawę upamiętniającą postać Stanisława Wyspiańskiego. Bardzo dziękujemy również wszystkim, którzy przybyli aby posłuchać Narodowego Czytania w naszej Bibliotece.

 

Godziny otwarcia Mediateki

PDFDrukuj

Godziny otwarcia Mediateki.

 

Zmiana w programie Festiwalu Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego

PDFDrukuj

Zmiana w programie Festiwalu Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego.

 

 

Narodowe czytanie 2017 r.

PDFDrukuj

Narodowe czytanie 2017 r.

 

Wakacjada 2017

PDFDrukuj

W trakcie trwającej Wakacjady w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej w Mediatece Światowid odbywały się zajęcia warsztaty z robotyki LEGO, oraz warsztaty wiklinowe i z drewna osikowego.

 

Bryczka Literatów

PDFDrukuj

W piątek 9 czerwca między godz. 16.00 a 17.00 na XIII Szlaku Koźlarskim im. Tomasza i Walentego Brudłów Wąchabno-Linie-Wielka Wieś-Mała Wieś-Wąchabno

organizowanym w ramach XVII Konkursu Muzyki Ludowej w Kopanicy 9-11 czerwiec 2017r. pojawiła się Bryczka Literatów.
Od wielu lat celem szlaku jest prezentacja i popularyzacja wielowiekowych tradycji kultury ludowej Regionu Kozła, licznych śladów walk powstańczych o zachowanie polskości oraz różnorodnych walorów turystycznych i przyrodniczych. Elementem spajającym w/w walory szlaku jest powojenny wątek literacki - twórczość Eugeniusza Paukszty. Muzycy zatrzymali się w Leśniczówce Pracy Twórczej nad jeziorem Liny, zwiedzili Izbę Pamięci E. Paukszty, dali krótki koncert, a następnie ruszyli w dalszą drogę wyznaczonym szlakiem.

 

POŁFINAŁ 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego – Zielona Góra

PDFDrukuj

Dnia 15 maja 2017roku w kargowskiej „ MEDIATECE –ŚWIATOWID” odbył się półfinał 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego.   "Górny Śląsk - to nie tylko przemysł"..

 

Więcej: POŁFINAŁ 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego – Zielona Góra

 

Otwarcie wystawy fotograficznej "Żuko-Trip" . Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Mediateki

PDFDrukuj

Otwarcie wystawy fotograficznej "Żuko-Trip" . Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Mediateki.

 

Gminne Centrum Kultury zaprasza na Dzień Dziecka

PDFDrukuj

Gminne Centrum Kultury zaprasza na Dzień Dziecka.

 

Spotkanie autorskie z Grażyną Przybylską

PDFDrukuj

Dnia 11 maja 2017 r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Przybylską i promocja tomiku poezji pt. ''Zacisze". W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, władze miasta oraz mieszkańcy gminy Kargowa.Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Można było posłuchać znakomitych wierszy czytanych przez samą autorkę. Po zakończonym spotkaniu była możliwość zakupu tomiku poezji Pani Grażyny Przybylskiej. Bardzo dziękujemy autorce za przedstawienie swojej twórczości w murach naszej Mediateki i życzymy dalszych sukcesów.

 

Promocja książki pt. "Wendyjska winnica - cierpkie grona"

PDFDrukuj

Dnia 14 maja 2017r. o godz. 15.00 w sali wiejskiej w Chwalimiu odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą połączone z promocją książki pt. "Wendyjska winnica- cierpkie grona", która została wydana przez renomowane wydawnictwo Publicat. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przybyło wielu znamienitych gości i miłośników literatury, wśród których byli mieszkańcy m.in. Chwalimia, Kargowej, Siedlca i Wolsztyna. Podczas spotkania była okazja do zakupienia książki oraz otrzymania autografu od autorki.

 

Strona 2 z 11

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl