Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


 

Ranking bibliotek ,,Rzeczpospolitej"

PDFDrukuj

Redakcja dziennika ,,Rzeczpospolita" we współpracy z Instytutem Książki przygotowała ranking bibliotek w gminach, które mają mniej niż 15 tysięcy mieszkańców. W gronie przeszło 600 bibliotek na 110 miejscu sklasyfikowano Gminną Bibliotekę Publiczną im. E. Paukszty w Kargowej.

 

W ocenie bibliotek brano pod uwagę m.in. powierzchnię biblioteki i filii, ile godzin tygodniowo jest czynna, wielkość księgozbioru, zakup nowości, szkolenia, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy oraz pozyskane przez bibliotekę środki pozabudżetowe w 2010r. Istotne w ocenie było także to, czy biblioteka posiada stronę internetową i jaka jest dostępność Internetu dla czytelników.

 

Pełen ranking bibliotek można ściągnąć z:>>>(PDF)

 

List gratulacyjny od Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak

 

"Małe ojczyzny -pogranicze kultur i regionów"

PDFDrukuj

Monografia Konkursy Literackie im. Eugeniusza Paukszty „Małe Ojczyzny- pogranicze kultur i regionów” (2000-2010) jest podsumowaniem dziesięciolecia konkursów, jak również umożliwia poznanie  pisarza Eugeniusza Pauksztę i jego literackiego dorobku.
Monografia  składa się z pięciu rozdziałów.
Pierwszy rozdział poświęcony jest pisarzowi -Eugeniuszowi Paukszcie. Zaprezentowano w nim wspomnienia ludzi, którzy nie tylko go znali, przyjaźnili się, ale i pisali o nim.  
Drugi rozdział poświęcony został genezie i dorobkowi konkursów literackich.
W trzecim rozdziale zaprezentowane zostały referaty wygłoszone na towarzyszących konkursom sesjach popularno-naukowych, w których ich autorzy nawiązują do idei konkursów i próbują opisać czym są dla nich nasze małe ojczyzny.
Rozdział czwarty zawiera prace uczestników konkursów, którzy zdobyli główną nagrodę w swoich kategoriach oraz dwie prace wyróżnione wybrane do publikacji ze względu na swą oryginalność.
W rozdziale piątym zaprezentowano galerię zdjęć związanych z konkursami. Wzbogacono ją zdjęciami z dwóch ważnych wydarzeń jakie miały miejsce w Kargowej w 2011 roku - Polsko Niemieckiej Konferencji Historycznej oraz Święta Czekolady- Dni Kargowej.

 

Strona 11 z 11

<< pierwsza < poprzednia 11 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl