Biblioteka bierze udział

w programie Akademia

Orange dla bibliotek.


Zapraszamy na wystawę

PDFDrukuj

Zapraszamy na wystawę.

 

Filmowe piątki w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Filmowe piątki w Mediatece Światowid.

 

Zapisy na turniej FIFA 2017 w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Zapisy na turniej FIFA 2017 w Mediatece Światowid.

 

Walentynkowe warsztaty podczas ferii w Mediatece

PDFDrukuj

Dnia 9 lutego 2017 r. dzieci uczestniczące w feriach odwiedziły Mediatekę Światowid. Wspólnie poznaliśmy historię Walentynek, następnie każde dziecko wykonało serduszko będące symbolem tego Święta.

 

Ferie w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Dnia 2 lutego 2017r. w Mediatece Światowid odbyły się zajęcia w dwóch grupach wiekowych. Grupa starsza brała udział w warsztatach z bajką arabską. Po wysłuchaniu baśni i krótkiej dyskusji na temat jej morału, każde dziecko  miało okazję przygotować swój własny czarodziejski dywanik. Wykonały go za pomocą kawałków wełny oraz ścinków tkanin, na uproszczonym krośnie tkackim. Po zakończeniu warsztatów każde dziecko  mogło zabrać do domu swój dywanik.

Grupa młodsza wysłuchała krótkiej bajki indiańskiej i następnie dzieci wykonały swoje własne pióropusze kolorowymi piórami i innymi ozdobami, sznurkami, plecionkami i wstążkami.

   

Spotkanie autorskie "Dawne dzwony znane i nieznane"

PDFDrukuj

Dnia 16 stycznia 2017r. w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie z dr Marcelim Tureczkiem pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego pt. "Dawne dzwony znane i nieznane". Uczestnicy spotkania mogli posłuchać m.in. o najpiękniejszych zabytkowych dzwonach Ziemi Lubuskiej, Brandenburgii i Pomorza Zachodniego. Podczas spotkania wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat dzwonów. Dowiedzieliśmy się m.in. że dzwon jest to instrument muzyczny należący do grupy instrumentów perkusyjnych, z czego zbudowany jest dzwon, gdzie znajduje się największy dzwon na świecie. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród publiczności. Organizatorem spotkanie było Gminne Centrum Kultury w Kargowej Biblioteka Publiczna im.Eugeniusza Paukszty w Kargowej. Bardzo dziękujmy wszystkim słuchaczom za udział w spotkaniu.

 

Dawne dzwony znane i nieznane. Spotkanie autorskie z dr Marcelim Tureczkiem w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Dawne dzwony znane i nieznane. Spotkanie autorskie z dr Marcelim Tureczkiem w Mediatece Światowid.

 

 

Warsztaty bałwankowe w Klubie Mam w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Warsztaty bałwankowe w Klubie Mam w Mediatece Światowid.

     

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

PDFDrukuj

Dnia 1 grudnia 2016r. w Mediatece Światowid odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej. Uczniowie  klas starszych, oraz młodzież gimnazjalna przygotowała dla młodszych kolegów  krótkie przedstawienie związane z szanowaniem książek w Bibliotece. Każde dziecko otrzymało darmową kartę do Biblioteki, pamiątkowy dyplom, książeczkę oraz plakietkę z napisem "Jestem czytelnikiem Biblioteki".

 

Mediateka Światowid zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty zdobienia bombek

PDFDrukuj

Mediateka Światowid zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty zdobienia bombek.

 

Zapraszamy do obejrzenia Wystawy poplenerowej pt. "Piękno Kargowej w malarstwie"

PDFDrukuj

Zapraszamy do obejrzenia Wystawy poplenerowej pt. "Piękno Kargowej w malarstwie" Piwnicy artystycznej GCK w Kargowej, gości z Bojadeł, oraz Wolsztyna w Mediatece Światowid

 

Warsztaty mikołajkowe w Mediatece Światowid. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

PDFDrukuj

Warsztaty mikołajkowe w Mediatece Światowid. Zapraszamy rodziców z dziećmi.

 

Dzień Misia

PDFDrukuj

Dnia 24.11.2016r. w Mediatece Światowid obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego, oraz z Przedszkola Niepublicznego Świat Malucha w Kargowej. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. "Miś Ambroży" w wykonaniu teatru Edu Artis z Krakowa. Każde dziecko otrzymało słodką urodzinową babeczkę od solenizanta Misia.

 

Spotkanie autorskie z polską pisarką Małgorzatą Kalicińską w Mediatece Światowid

PDFDrukuj

Spotkanie autorskie z polską pisarką Małgorzatą Kalicińską w Mediatece Światowid.


   

Impreza czytelniczo–plenerowa pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”

PDFDrukuj

21 października 2016 r. klasy V ZSP w Kargowej uczestniczyły w imprezie czytelniczo–plenerowej pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną i Mediatekę, przy współpracy Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Impreza odbywała się na terenie szkoły podstawowej i okolic.

Uczestnicy najpierw obejrzeli prezentację pt. „Historia książki”, wysłuchali informacji o Zbigniewie Nienackim, Panu Samochodziku i Templariuszach. Następnie słuchali fragmentów książki Z. Nienackiego pt. „Pan Samochodzik  i Templariusze”, które odczytali zaproszeni goście, m.in. dyrektorzy szkoły i Mediateki. Potem obejrzeli film o poszukiwaniach skarbów Templariuszy. Następnie, po odczytaniu listu od przybyłego do szkoły „Templariusza”, klasy podzieliły się na drużyny. Po wylosowaniu kolorów oznaczających trasy podchodów, drużyny wyruszyły w teren. Tam czekało je wiele atrakcji. Na wyznaczonych szlakach uczniowie odnajdowali tajne znaki zakonu Templariuszy, przy których ukryto listy z zadaniami do wykonania. Niespodzianką było spotkanie na trasie poszukiwań „duchów”, które straszyły poszukiwaczy. Na koniec zabawy drużyny odnalazły  „skarb”, ukryty obok komnaty „Wielkiego Mistrza”. Wspólna impreza zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Skonsumowano też „skarb”, którym okazał się ogromny, przepyszny tort.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę.

 

Warsztaty Halloween - Klub Mam

PDFDrukuj

Warsztaty Halloween - Klub Mam.

 

 

Strona 4 z 11

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Godziny otwarcia:

poniedziałek - czwartek

10.00 - 18.00

piątek

12.00 - 20.00

Jesteśmy na FACEBOOK`U
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

 

 

Polecane strony:

 

 

 

 

© Copyright 2010 GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej | Powered by Topreklama.pl